Miestenky zdarma pre platiacich cestujúcich

Ak nepatríte medzi tie skupiny cestujúcich, ktoré majú nárok na bezplatnú prepravu vlakmi na Slovensku, určite vás poteší aspoň to, že môžete mať ako platiaci zákazník miestenku do vlaku zadarmo. Tá je totiž po novom od 17. novembra 2014 započítaná v cene lístka. Miestenku si teda už nemusíte kupovať osobitne a platiť za ňu navyše.

Pre získanie miestenky zdarma je však nutné mať zakúpený lístok v hodnote 10 eur a viac alebo mať lístok do prvej vlakovej triedy vlaku. Čiže ak cestujete na väčšiu vzdialenosť (10 eur stojí lístok na minimálne cca. 200 kilometrov, vzdialenosť je uvedená na lístku) alebo cestujete v prvej triede, miestenku máte zadarmo (resp. v cene lístku) a nemusíte sa tak obávať, že nebudete mať kde sedieť.

Toto opatrenie sa netýka komerčných vlakov, teda vlakov InterCity medzi Košicami a Bratislavou.

2 thoughts on “Miestenky zdarma pre platiacich cestujúcich

  1. Dobry den, chcel by som sa spytat som student a mam vybaveny ten preukaz za darmo na vlak a kde je pýsane zakladna trat tak mam tam napísane Sucany-Martin a medzi doplnujucimi tratmi nic nieje, bude to platit aj di ineho mesta?

    • Dobrý deň,

      áno, samozrejme, preukaz platí na každú trať, teda na cestu medzi akýmikoľvek dvoma železničnými stanicami na Slovensku.

      Trate uvedené na preukaze slúžia zrejme len na potreby tzv. mesačníkov (mesačných lístkov), kedy vám na základe tejto trasy vydajú lístok s platnosťou jeden mesiac na cesty iba v rámci danej trasy (napr. z domu do školy a späť).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>