O bezplatné cestovanie vlakom je obrovský záujem

O bezplatné cestovanie vlakmi je na Slovensku obrovský záujem predovšetkým medzi deťmi do 15 rokov, študentmi do 26 rokov a dôchodcami vo veku do 62 rokov. Podľa údajov, ktoré zverejnila Železničná spoločnosť Slovensku (ZSSK), si už špeciálny cestovný preukaz potrebný pre bezplatnú cestu vlakom vybavilo viac než 60 000 ľudí a každým dňom toto číslo stúpa o niekoľko tisíc záujemcov.

Nápor registrujúcich sa záujemcov o cestovanie vlakom zadarmo zatiaľ zvládajú železnice dobre – na najväčších železničných staniciach vytvorili špeciálne pokladnice (“okienka”), v ktorých sa dá bezplatný preukaz vybaviť rýchlo v priebehu piatich minút na počkanie. V menších staniciach, ktoré nemajú potrebné vybavenie, je možné o preukaz požiadať a vydaný vám bude na tej istej stanici do 3 pracovných dní.

Vlaky zadarmo zlacnili aj celkovo dovolenky v zahraničí. Odpadli totiž náklady napríklad na dopravu na letisko v Bratislave, pre ľudí žijúcich v iných kútoch Slovenska. V kombinácii s lacnými letenkami tak môžu ušetriť až stovky eur.

Jedna myšlienka na “O bezplatné cestovanie vlakom je obrovský záujem”

  1. možno to podporí aj krátkodobé dovolenky či výlety na Slovensku, keďže viacpočetné rodiny s deťmi najmä bez auta, ale aj ostatní, si takto ľahšie môžu dovoliť výlet do Tatier a iných kútov Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *